Günümüzün büyük bir bölümü ofislerde geçtiği için çalışma yaşamı hayatımızda önemli bir yer tutuyor. Bu nedenle ofis mobilyası seçimi büyük bir önem taşıyor. Ofiste rahatlığın, mekanı doğru ve verimli kullanmanın anahtarı doğru mobilya seçiminden geçiyor. Bu nedenle özellikle minimalist ofis mobilyaları son dönemde oldukça dikkat çekiyor. Minimalist ofis tasarımları hakkında birkaç fikir sizlerle!

 


Öncelikle minimalist tasarımlardan bahsetmek istiyorum. Minimalist tasarımlar, sade ve az yer kaplayan ürünlerdir. Özellikle masa ve sandalyeler yalın bir görünüm sunar. Az yer kaplaması için ofis dolapları ve masaları minimalist yaklaşımla daha basit dizayn edilir. Bazı mobilyalar ise kolaylıkla farklı yerlere taşınabilir. Özellikle masaların ayak kısmında bulunan tekerlekler sayesinde istediğiniz alana masayı taşımanız mümkündür.

 


Minimalist yaklaşımla geliştirilen ofis mobilyaları sade ve şık bir görünüm sunar. Mimarlık ofisleri, reklam ajansları, halkla ilişkiler şirketleri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren firmalarda minimalist mobilyalar tercih edilir. Amaç; yer kazanma, fonksiyonel çalışma ve çoklu kullanım avantajının sağlanmasıdır. Sadelikten hoşlananlar için ofis tasarımında muhteşem seçimler haline gelmektedir.

 

Fotoğraflar: Pinterest

0 Yorumlar