İşimiz hayatımızın en önemli parçası. Hal böyle olunca işe giderken doğru şekilde giyinmeyi hepimiz önemsiyoruz. Ancak ofis stili oluşturmaya çalışırken kombin yapmak biraz zaman alabiliyor. Çoğumuz ayna karşısında uzun zaman geçirebiliyoruz. Dönemin moda parçalarına kombinlerde yer vererek, işyerinde tarzınızı konuşturmanız aslında çok da zor değil. Bu yazıda size fikir verecek pratik ve şık ofis kombinlerine yer verdim. İşe giderken ne giyilir? diye soruyorsanız bu seçeneklere kesinlikle bir göz atın!

1-Elbise Kombini

Elbiseler son dönemde dolaplarda baş rol oynamaya başladı. Nedeni ise hem şık bir görünüm sunması hem de tek parça giy çık rahatlığı sağlaması oluyor. Ofise giderken siyah, beyaz, bej ya da pudra tonlarında bir elbise giyebilirsiniz. Renk tonu burada çok önem taşıyor çünkü parlak ya da neon renkte elbiseler işyerine giderken tercih edilecek tonlar değil. Daha sade ve soft renklerde bir elbise giyerek, pratik şıklık elde edebilirsiniz.

 2-Kot Pantolon Kombini

Eskiden iş hayatında kot pantolon hoş karşılanmıyordu ancak artık ofis stili de esnek hale geldi. Kot pantolon, tişört ve topuklu ayakkabı ile şık kombinler oluşturmak sizin elinizde! Yalnızca yırtık kotların ofis giyiminde yeri olmadığını da eklemek istiyorum.


 

3-Etek Kombini

Hemen her dönemde kadınların en sevdiği giysi parçalarından birisi de eteklerdir. Farklı ve şık etek modelleri ile ofis kombininizi oluşturabilirsiniz. Özellikle diz hizasında eteklerle farklı ve dikkat çekici görünebilirsiniz.


 

4-Blazer Kombini

Blazer modelleri işyerine giderken giyilebilecek ideal parçalar arasında yer alıyor. Özellikle pantolonlarla iyi bir ikili oluşturduğu görülüyor. Siz de işyerine giderken tarzınıza uygun bir blazerdan yana seçim yapabilirsiniz.

 


5-Pantolon ve Bluz Kombini

Kumaş pantolonlar ister krep kumaş isterseniz de basic tarzda olsun işyerleri için doğru seçimlerdir. Özellikle bluz ve gömleklerle çok şık görünürler. Sade ancak şık olmak isterseniz pantolon ve bluz ile bir kombin oluşturabilirsiniz. 

 


Fotoğraflar: Pinterest

0 Yorumlar