Kadınlar için vazgeçilmez olan bazı renkler vardır. Genellikle elbise seçimi yaparken modeli kadar rengine de önem veririz. Pembenin en güzel tonlarından birisi olan pudra ise abiyelerde sıklıkla karşımıza çıkar. Pudra genellikle her bayana yakışan bir renk tonudur. Bu dönemde uçuş uçuş tüllerden ya da saten kumaşlardan üretilmiş pudra abiyeler vitrinleri süslemeye devam ediyor. Belki de hiçbir zaman modası geçmeyecek pudra abiye modelleri düğün ve özel günlerde tercih edilmeye devam ediyor. Kısacası abiye modası içerisinde önemli bir yeri olan pudra abiyeler nasıl giyilir? Ne tarz bir ayakkabı ve çanta ile kombinlenir ve model alternatifleri nelerdir? Hepsi bu yazıda!

Omuzları açıkta bırakan şifon abiyeler ile prenses gibi görünebilirsiniz! Omuzlarınızı açıkta bıraktığınızda elbisenin model detaylarını daha iyi göstermek için saçınızı topuz modelinde yaptırabilirsiniz. Pudra abiye modeli tercih ettiğinizde ayakkabı ve çanta seçiminizi de gümüş tonlarında yapmanız zarif bir görünüm kazanmanızı sağlar.

Derin v yakalı pudra abiyeler, zarif taş detaylarıyla karşımıza çıkıyor. Özellikle bel bölgesinde yer alan taş ve payet detayları ile göz alıcı görünebilirsiniz. Genellikle bu tarz abiyeler giyildiğinde saç modelinizi dalgalı ya da kıvırcık olarak yaptırabilirsiniz. Böylelikle daha çekici bir görünüm kazanabilirsiniz.

 


Askılı modeller ve çiçek desenleri de bu yıl abiye modasında öne çıkmaya devam ediyor. Çiçek detaylarıyla öne çıkan askılı pudra elbiselerle katıldığınız davette göz kamaştırmanız işten bile değil!

 


Sırtı açık modeller her zaman daha dikkat çekici ve havalı bir görünüm sunmanızı sağlar. Bu nedenle sırtı açık bir modelden yana seçim yapabilirsiniz. Sırt ve belinizin zerafeti daha da öne çıkacaktır.

 


Bu dönemde iki parçalı abiyeler oldukça farklı model seçenekleriyle trend haline geldi. Alışılmış modellerden uzaklaşmak istiyorsanız pudra abiyenizi parçalı bir model olarak tercih edin. Özellikle beliniz inceyse daha da zarif bir görünüm sunmanız mümkün olur. İki parça abiyeler taş detaylarıyla zenginleştiriliyor ancak sade modellerden hoşlananlar için alternatifler bulunuyor. İki parçalı abiyelerde saten kumaşlar da yoğun olarak tercih ediliyor. Kısacası pudra abiyeler her dönemde bayanların gönlünde taht kuran seçimler haline devam edecek gibi görünüyor!

 


 Fotoğraflar: Pinterest

 

 

 

 

 

 

0 Yorumlar