Güçlü bir stile sahip olmanın yolu her zaman alışverişe çok para harcamaktan geçmez. Genellikle dönemin moda parçalarını satın alma eğiliminde oluruz. Bu durum elbette ki doğru bir davranıştır. Ancak stil sahibi olmak için modayı takip etmek kadar bazı noktalara da dikkat etmekte fayda var. Gelin hep birlikte detayları inceleyelim!

1)Vücut Biçiminizi İyi Tanıyın

Hepimizin vücut tipi farklılık gösterebilmekte olduğu için bazı insanlara çok yakışan bir giysi parçası başka bir kişide aynı havayı vermeyebiliyor. Bu nedenle vücut tipimizi tanımalıyız. Vücut tipimizi tanıyarak, en doğru kıyafet seçimini yapmamız mümkün olmakta.


 

2)Sizi Anlatan Parçalar Bulun

Bazen bazı kişileri anlatan bir aksesuar ya da renk vardır. Ayrıca bazı kıyafetler de o kişiyle özdeşleşmiştir. İşte siz de en çok hoşunuza giden ve size yakışan parçayı bulduğunuzda kombinlerinizde daha çok yer vermeye başlayabilirsiniz.


 

3) Dolabınızda Modası Geçmeyen Parçalara Yer Verin

Beyaz gömlek, siyah pantolon ve kaşe kaban gibi bazı giysi parçaları, her dönem vitrinlerde ve e-ticaret sitelerinde baş köşede yer alır. Bunun nedeni zamansız parçalar olmalarıdır. Siz de bu tarz zamansız ve hiç modası geçmeyen kıyafetlere dolabınızda yer açmayı unutmayın.

 


4)Hoşunuza Giden Kombin Alternatiflerini Belirleyin

Bol bol kombin yapıp size en çok yakışan, en sevdiğiniz giyim tarzını belirleyebilirsiniz. Ayrıca çevrenizden aldığınız olumlu eleştiriler çerçevesinde de kombinlerinizi belirleyebilirsiniz.


 

5)Hiçbir Zaman Hoşlanmadığınız Parçaları Dolabınızdan Çıkarın

Bazen bazı giysi parçalarını büyük bir hevesle satın alırız ancak ya giymek mümkün olmaz ya da bir şekilde o kıyafeti kullanamayız. Eğer sizin de dolabınızda yıllardır hiçbir yere giymediğiniz veya hoşunuza gitmeyen parçalar varsa dolabınızdan ayıklamanız en doğrusu olacaktır.


 

6)Renk Uyumu İçerisindeki Parçaları Belirleyin

Renk uyumu başarılı kombin oluşturma noktasında kilit rol oynuyor. Bu nedenle renk uyumu olan giysilerinizi belirlemelisiniz. Ayrıca birbiriyle uyumlu parçalara dolabınızda aynı askıda yer verebilirsiniz.


 

7)Gardrobunuzu İyi Tanıyın

Başarılı kombinlerin sırrı, gardrobunuzda yer alan parçaların bir bütünlük sağlamasından geçer. Renk ve tarz uyumu son derece önemlidir. Gardrobunuzu düzenli tutmanız ve içerisindeki parçaları tanıyor olmanız daha kolay kombin yapmanızı sağlayacaktır. Böylelikle daha şık ve stil sahibi bir görünüm sunmanız çok daha kolay olacaktır.


 

8)Blogger’ları Takip Edin

Özellikle Instagram’ın hayatımızda önemli bir yere sahip olmasıyla birlikte, bloggerlar da büyük popülerlik kazandı. Moda ve stil bloggerlarını takip ederek, dönemin trendlerinden haberdar olmanız hiç de zor değil!

 


9)Klasik Giyimi Önemseyin

Çoğunlukla klasik parçalar pek çok ortam için kurtarıcı ürünler olma özelliklerini halen koruyorlar. Blazer, kalem etek ve topuklu ayakkabı gibi klasik parçalara özellikle ofis stiliniz içerisinde sıklıkla yer vermelisiniz.


 

10)Aksesuar Kullanımınızı Artırın

Çoğunlukla kıyafetleri hareketlendirmek için kullanılan aksesuarlar, aynı zamanda güçlü bir stilin simgesi haline de geliyor. Eğer dönemin trendi olan takı ve çantalara yatırım yaparsanız daha güçlü bir stil sahibi olmanız kolaylaşacaktır.


 

 

Fotoğraflar: Pinterest

0 Yorumlar