Yoga ve pilates son yıllarda ağırlıklı olarak kadınların yoğun olarak ilgi gösterdiği aktiviteler haline geldi. Özellikle yoga, kişinin iç dünyasına yolculuk yapmasını sağlarken, fiziksel olarak da kondüsyonu artırıyor. Bu özellikleri nedeniyle yoga ve pilatesle ilgilenen pek kişinin olduğunu söylemek mümkün. Yoga ve pilates kombinleri hakkında fikirlere ihtiyacınız varsa bu yazı ilginizi çekecektir.Ancak kombin fikirlerinden bahsetmeden önce yoga ve pilates hakkında kısa bir bilgi iletmek doğru olacak. Hindistan'da ortaya çıkıp tüm dünyaya yayılan yoga; zihin, beden ve ruh üçgeninde şekillenmektedir. Fiziksel hareketleri ruhsal ve zihinsel bir yolculuk eşliğinde hayata geçirmektir de diyebiliriz. Bu nedenle yoga kıyafeti seçerken özenli olmak gerekiyor. Farklı duruş pozisyonlarını da içeren bu aktiviteyi gerçekleştirirken, rahat olabileceğiniz kıyafetler seçmek ideal olacaktır. Vücudu saran ancak sizi germeyecek tayt ve tişörtlerden yana seçim yapabilirsiniz. Özellikle taytlar yoga yaparken iyi olabilir ancak kumaş özelliklerine de dikkat etmek gerekiyor. Naylon içerikli parçalardan uzak durmak doğru olacaktır. Çünkü içsel yolculuğunuzu yaparken sizi terletip rahatsız eden bir durumla karşı karşıya kalmak istemezsiniz. Haliyle tayt ve tişört seçerken pamuklu ürünlerden yana tercih yapmakta fayda var.


Pilates ise farklı hareketleri yapabileceğiniz vücuda esneklik veren fitness sistemidir. Özellikle pilates topuyla çok değişik hareketler yapacağınız için pilates kıyafeti seçiminin de titizlikle yapılması gerekiyor. Bu aşamada da tayt ve büstiyerler ağırlık kazanıyor. Günümüz modası bilek detaylı ve hareketli taytlar işinizi görecektir. Hem modayı yakalamış olacaksınız hem de pilatese odaklanabileceksiniz. Üst grupta, büstiyer ya da crop top seçimi doğru olabilir.


Pilates kıyafetlerinin renk seçenekleri de dönem modasını yansıtabiliyor. Siyah, bordo, bej, beyaz ve yeşil tonları sıklıkla karsımıza çıkıyor. Bu renkler arasından kişisel zevklerinize uygun bir model bulmakta zorlanmazsınız. Daha ne olsun? Bu tarz rahat parçalardan biri size göre olacaktır. Şimdi aktivitenize odaklanma vakti…
Fotoğraflar: Pinterest

 

 

 

 

2 Yorumlar