Yaşam hızlı bir şekilde değişim sürecine girmişken, moda tasarımları da bu hareketlilikten nasibini alıyor. Aslında eski dönemlerde revaçta olan bazı kıyafetler bir de bakmışsınız ki yeniden yorumlanıp karşımıza çıkmış. Eski saraylarda giyilen puf kollu elbiseler şimdi bu dönemin trendleri ışığında yeniden gün yüzüne çıkıyor. Özellikle bluzlar ve elbiseler puf kollar ile detaylandırılarak vitrinlerde yerini aldı. Romantik çağrışımları ile dikkat çeken puf kollu tasarımlar farklı model detaylarıyla karşımızda. Şimdi bu yepyeni trendi ve kombin alternatiflerini inceleyelim!

Çiçek Desenli Tasarımlar

Çiçek desenleri bu aralar çok moda. Dönemin trendi puf kollu kıyafetler çiçek desenleriyle birleşiyor. Hal böyle olunca bu trend daha da bir göz alıcı görünüm kazanıyor. Yaz aylarına damgasını vuran çiçek desenleri, romantik puf kol detaylı tasarımlarla harika görünüyor. Özellikle puf kollu elbise modelleri, bu aralar sokak modasında sıklıkla karşımıza çıkacağa benziyor!

 

 

Bluz Tasarımları

Bluzların her kadının dolabında ayrı bir öneme sahip olduğu aşikar. Hazır şimdi trend olmuşken puf kollu bluz modellerine yatırım yapmanın tam zamanı! Özellikle derin yaka detaylarıyla öne çıkan bu bluzlar etek, pantolon ya da şortlarla çok da güzel görünüyor.

 

Deri Detaylarıyla Modern Esintiler

Puf kollu tasarımların romantik bir görünüm sergilediğinden bahsetmiştim. Ancak siz daha modern çizgilere sahip kıyafetleri seviyor olabilirsiniz. Bu noktada her zaman daha modern görünüm sağlamayı mümkün kılan deri parçalara odaklanabilirsiniz. Deri olarak tasarlanmış puf kollu üstler ya da elbiseler kurtarıcı parçalar olmaları kadar modern duruşlarıyla da öne çıkıyor. Özellikle ofise giderken giyebileceğiniz bu tasarımlar bir davete katılırken de giyebileceğiniz modellerden olabilir. Kısacası hem kullanışlı hem de modern tasarımlar olmaları işten bile değil!

 

Şık Davetlere Özel Tasarımlar

Davet elbiseleri de bu trendden yola çıkılarak hazırlanmaya başladı demek yanlış olmaz. Şık görünmek için adeta biçilmiş kaftan olan bu elbiseler ile göz kamaştırmak mümkün. Özellikle mini etekli ve puf kollu modellerle oldukça şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

Gömlek Elbiseler

Puf kollu tasarımların öne çıktığı kombinlere göz atıldığında gömlek elbiseler de sıklıkla dikkati çekiyor. Birkaç sezondur önemli bir çıkış sağlayan gömlek elbiseler puf kol detaylarıyla da görücüye çıkıyor. Gömlek elbiselerin sade görüntüsüne tamamen aykırı olan puf kol detayları zıtlık ile gelen şıklığı bizlerle buluşturuyor. Kısacası bu trend önümüzdeki dönemlerde de hakimiyetini sürdüreceğe benziyor. Alışılmışın dışında bir görünüm sunmayı sevenler için doğru alternatifler arasında yer alan puf kollu tasarımları siz nasıl buluyorsunuz?

 

Fotoğraflar: Pinterest

 

 

 

0 Yorumlar