Gün geçtikçe vitrinler ve alışveriş siteleri yepyeni bluz modelleri ile şenleniyor. Trend parçalardan biri de organze bluzlar oluyor. Organze nedir? diye merak ediyor olabilirsiniz. Tülbent inceliğinde bir kumaş olan organze, son dönemde bluzlara hayat verir oldu. Bence çok da güzel oldu. Son derece zarif ama bir yandan da dikkat çekici parçalar olarak, ofis kombinlerinde de günlük seçimlerde de yer buluyor. Sokak modası da bu akımdan nasibini almış durumda. Özellikle, kot pantolonlarla duruşu mükemmel. Şimdi bu moda parçalar ile ilgili detaylara geçelim!

Bu bluzlar en çok siyah renkle mükemmel bir görünüm sunuyor diyebiliriz. Elbette ki farklı renklerde de karşımıza çıkıyor. Onlara da göz atacağız. Ancak siyahın duruşu bir başka oluyor. Özellikle tamamı organze tül olarak üretilmiş organze bluz modelleri sokak modasına da ofis stiline de kolaylıkla uyarlanıyor.

 

 

Beyazın ne kadar kullanışlı olduğunu hepimiz biliyoruz. Duru bir görünüm sunması da cabası…Ayrıca her cilt rengine uyum sağlayan bir renk olması ile de biliniyor. Haliyle bu moda içerisinde beyaz modeller öne çıkıyor. Özellikle sadece kolu organze parçalar da dikkatlerden kaçmıyor.

 

Renkli giyim, özellikle ilkbahar ve yaz aylarında daha bir revaçta. Hem daha hareketli görünüm sunması hem de sıkıcı bir giyim tarzı oluşturmamak için renklerden faydalanmak istiyoruz. Yeşil sevenler bu trend içerisinde yer alan parçalara bir göz atabilir!

 

Bir diğer dönemin moda rengi olan pudra da organze bluzlara adeta hayat veriyor. Pudra rengin hem göz yormaması hem de kolay kombinlenmesi apayrı bir özelliği. Esmer, kumral ya da sarışın olsak da pudra her kadına yakışan bir renk. Bu modayı yakalamak istiyorsanız pudra renk tonunda bir seçim gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ara renkler bazen o kadar güzel oluyor ki bunlardan bir tanesi de mint yeşilidir demek yanlış değil. Mint yeşili gerçekten hem sevimli hem de iç açıcı bir görünüm sunuyor. Bu tonu seviyorsanız organze bluz modelini bu renkte de tercih edebilirsiniz.

 

Kadınların gönlüne taht kurmuş renklerden pembeye de değinmemek olmaz. Hazır bu trendi ele almışken, örnek olabilecek pembe bir parçayı da sizlerle buluşturmak istedim. Kısacası organze bluzlar bu aralar pek bir revaçta…Trendleri yakalamak isteyenler için güzel bir alternatif olduğu kesin!

 

Fotoğraflar: Pinterest

 

 

 

 

0 Yorumlar