Makyaj malzemeleri arasında allık seçimi oldukça önemli bir yere sahip. Bakımlı görünmenin anahtarlarından birisi de doğru makyaj malzemesinden yana tercih yapmak oluyor. Özellikle cilt tonuna uygun allığı seçmek bazen zor olabiliyor. Ben genellikle pembe tonlarını tercih ediyordum ancak şeftali tonları bu aralar favorim olmaya başladı. Pastel Pro Fashion Crush allık 302 numara şeftalimsi pembe renk tonuyla gerçekten tercih edilecek allıklar arasında yer alıyor.

 

Pigmentinin çok iyi olduğunu gözlemledim ve kalıcılığı oldukça yeterli görünüyor. Allık kullanıldığında çabucak uçması elbette hoşa gidecek bir durum değil. İşte bu allık, kalıcılık yönünden oldukça tatmin edici özellik taşıyor. İlk elime aldığımda biraz ışıltılı bir yapısı var gibi geldi ancak yanağıma sürdüğümde transfer olmadı. Yüzümde saten bir duruş sağladığını gözlemledim. Yüze güzel dağılıyor, güzellik katıyor ve kalıp gibi yanakta kalmıyor.

 

Biraz pembe biraz şeftali tonlarında yansımaları olan bu allık özellikle beyaz tenliler için doğru tercih olabilir. Doğal görünüm sunduğunu fark ettiğim bu allık boyut olarak da tam orta boy büyüklüğe sahip. Makyaj çantasına kolaylıkla sığabilecek türden. Yalnız ürünün aynasının olmaması biraz kullanışsız olduğunu düşündürse de renk tonu o kadar hoşuma gitti ki bu durumu fazla önemsemedim. 8 gramlık bir ürün ve fiyat performans açısından tercih edilebilecek nitelikte. Açıkçası birkaç ay önce almıştım fiyatını net hatırlamıyorum ama Pastel Kozmetik sitesinde ya da kozmetik mağazalarında kolaylıkla bulabilirsiniz. Kısacası Pastel Pro Fashion Crush allık 302 numara kullanışlı allıklar arasında yer alıyor demek mümkün…

 

 

 

 

 

 

 

0 Yorumlar