Biz bayanlar alışverişi pek bir severiz. Mağazaları gezmeyi ya da online alışveriş sitelerini incelemeyi hemen her kadın çok sever. Durum bu olunca kadın modası da her dönem yeniliklerle karşımıza çıkıyor. Modadaki hızlı dönüşüm sayesinde farklı giyim ürünleri ve aksesuarlar dolaplarda yer almaya başladı. Ancak öyle ürünler var ki kadınlar için adeta tutku haline gelmiş durumdalar. Çanta, ayakkabı, mücevher takılar ve elbiseler kadınların moda tutkusunu ateşleyen parçalardır. Kadınların vazgeçilmezi olan parçalar günümüz moda trendleri eşliğine sizlerle!

1.Çantalar  

Kadınların çantaları ne kadar sevdiğini söylemeye gerek yok sanırım. Özellikle farklı renklerde çok sayıda çanta alırız. Hatta çanta tutkunları bile vardır. Bu dönemde de en moda çantalar mikro çantalar oluyor. Minik boyutlarıyla estetik görünüm sunan bu çanta modeli gerçekten dikkate değer. Yine çok moda olan bir model de clutch çantalar oluyor. Özellikle büyük clutch çantalar göz doldurucu görünüyor. Yaz ayları için de hasır çantaların öne çıktığını söylenebilir.

 


 

 2.Ayakkabılar

Kadınların alışverişe çıktıklarında almaktan en çok hoşlandıkları ürünlerden birisi de ayakkabılardır. Pek çoğumuz bol bol ayakkabı alırız hatta evde nereye koyacağımızı bilemesek de alırız. Son dönemin ayakkabı modası da yine trendler çerçevesinde şekilleniyor. İnce topukların yerini şu anda blok topuklu ayakkabılar almış durumda. Yine bir trend daha karşımıza çıkıyor: Terlikler. Terlik modelleri de plajlardan sokak modasına geçiş yaptı demek yanlış olmaz. Sandaletlerse özellikle hasır detaylarıyla dikkatleri çekiyor ve kadınların beğenisine sunuluyor.

 

 

 

3.Takı/Mücevher

Kadınların en çok ilgi gösterdikleri parçalar arasında mücevherlerin geldiğini söylemek yanlış olmaz. Altın, pırlanta ya da gümüş takılar her kadının gözlerini kamaştırır. Şimdilerde; vintage takılar pek bir revaçta. Ayrıca minimalist takılar, altın ve gümüş olarak hayat buluyor. Doğal taşlarla zenginleştirilmiş takılar da gerçekten mücevher trendlerinde zirveyi zorluyor.

 

 

4.Elbiseler

Kadınların gözde giyim ürünlerinden biri de elbiselerdir. Tek parça ile şık olmayı sağladığı için elbiseleri çok seviyoruz. Bir de gerçekten kadın olduğumuzu hissettiren bir giysidir elbise… Dolayısıyla elbiseler dolaplarda baş köşede yerini alıyor. Bu aralar düğmeli ve çiçekli elbiseler çok moda, bu bilgiyi de eklemek isterim. Kadınların en çok alışveriş yaptığı ürünleri aynı yazıda bir araya getirmek istedim. Siz bunlar arasından en çok hangisini seviyorsunuz?

 

 

Fotoğraflar: Pinterest

0 Yorumlar