Her dönem moda değişiyor ancak bazı kurtarıcı parçaların yerini doldurmak zor oluyor. Çoğu sezonda farklı modeller karşımıza çıksa da dolaplarımızın demirbaşı haline gelmiş kurtarıcı giyim ürünleri yok değil. Bu ürünler çoğu ortama uyum sağlaması açısından önem taşıyor. Birçoğu ofis ortamına da sokak modasına da uyarlanabiliyor. Durum böyle olunca dolaplarda hüküm sürmeleri hiç de şaşırtıcı değil! Her kadının dolabında bulunması gereken parçalar pratik şıklık arayanların yardımına koşuyor.

1)Kalem Etek

Özellikle ofis kombinleri için ideal ürünlerolan kalem etekler hem ciddi hem de çekici bir görünüm kazanılmasını sağlıyor. Üzerine bir bluz ya da gömlek giydiğinizde şıklık sizinle!

 


2)Beyaz T-Shirt

Kot ya da kumaş pantolon veya eteklerle uyumu bir harika! Genellikle bir adet beyaz t-shirtle birden fazla kombin yapmak sadece birkaç dakikanızı alacaktır.

 


3)Kot Pantolon

Kot pantolonu hangi kadın tercih etmez ki? Spordan basic tarza kadar farklı stillere kolaylıkla geçiş yapabilecek kot pantolonlar, birkaç dokunuşla farklı amaçlarla kullanılabilir. Bir kot ve bir t-shirtle sokağa çıkabilirsiniz. Yine aynı kotu güzel bir bluz ve topuklu ayakkabıyla tamamlayınca şık bir davete dahi katılabilirsiniz.

 4)Siyah Bluz

İşte yine kurtarıcı parçalardan biri daha karşımızda: Siyah bluzlar! Yalnızca bir siyah bluzla bile sade ama şık bir görünüm kazanmak zor değil. Ayrıca bu kombini şık bir kolye ya da fularla da tamamlayıp, hareketlilik kazandırabilirsiniz.

 


5)Sweatshirt

Son yıllarda sweatshirtler her yaştan kadına hitap edecek bir çizgi kazandı. Çok farklı model alternatifleri ile karşımıza çıkıyorlar. Haftasonu kombinlerinde öne çıkan sweatshirtler, sokak stlinin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor.


 

6)Siyah Tayt

Rahatlığı ve çekici görüntüsü ile siyah taytlar da artık her dolapta bulunması gereken ürünlerden biri haline geldi. Siyah bir tayt ile pek çok kombin yapılabilir. Yeter ki siz zevkinize göre olanı belirleyin!

 


7)Siyah Elbise

Her ne kadar sıradan gibi gözükse de siyah elbisenin modası hiç geçmez! Genellikle sade ve şık olmak isteyenlerin tercihidir. Ayrıca olduğunuzdan daha zayıf görünmenizi sağlayan yegane parçalardandır.


 

8)Beyaz Gömlek

İşte yine kolay uyum sağlayabilen, spordan klasiğe geniş bir yelpazede kombin edilebilme olanağı bulunan bir parça daha: Beyaz gömlek…Ofis stiline çağrışım yapsa da kot pantolonlarla da enfes bir görünüm sunuyor.


 

9)Deri Mont

Bahar aylarının kurtarıcı parçalarından deri montlar da dolaplarda yerini almaya devam ediyor. Çünkü yine her tarz ile kombin edilebilme kolaylığı sunduğu görülüyor.


 

10)Siyah Pantolon

Artık siyah pantolonlar her kadının vazgeçilmezi haline geldi. Siyahın kolay kombin edilebilen bir renk olması bu noktada önem taşıyor. Ayrıca her tarza uyum sağlaması da dolaplarda yer almalarını mümkün kılan diğer özellikleri haline geldi.


 

Fotoğraflar: Pinterest

0 Yorumlar