Şık görünmek için yalnızca moda olan parçaları seçmek yeterli olmuyor. Vücudunu tanıyan kadınlar her zaman giydiğini daha çok yakıştırıyor ve iyi taşıyor. Vücudumuzda kadınsı hatları en çok ortaya koyan bölgeler bel ve basen oluyor. Bu noktada tabi ki hepimiz bel ve basen ince görünsün diye düşünüp duruyoruz. Özellikle beli ince göstermek çoğu kadının isteği haline geliyor. Ayrıca beli ince olsa dahi basenli kadınlar da mevcut. Bu durumda baseni ince göstermek için bazı ipuçlarına ihtiyaç duyuyoruz. Bu yazıda hem bel hem de baseni ince gösterecek tüyolar mevcut. Şimdi hep birlikte bir göz atma zamanı!

Beli İnce Gösterecek İpuçları

Slim gömlek ve kalem etek hangi kiloda olursanız olun daha zayıf görünmenizi mümkün kılar. Yalnızca doğru modelleri seçmekte fayda var. Kalem etek seçerken tercihinizi siyah renkten yana kullanırsanız daha da zayıf görünmeniz işten bile değil!

 


Belinizi ince göstermek istiyorsanız, salaş bluz ve kazaklardan uzak durmalısınız. Kilolu dahi olsanız dar üstler tercih etmeniz daha diri ve fit bir görünüm sunmanızı sağlar.

 


Belinizi ince göstermek için ayakkabı seçiminizi de doğru yapmalısınız. Topuklu ayakkabılar her zaman daha uzun ve zayıf görünmenizi sağlar. Benden söylemesi :)

Yüksel bel pantolonlar beli daha zayıf gösterse de göbekli bir görünüm sunmaya da neden olabiliyor. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken nokta, tam slim özellikte bir yüksek bel pantolon seçmek olacaktır. Ayrıca yüksek bel pantolon giydiğinizde crop ve slim üstler seçmeye dikkat edin. Yüksek bel pantolonu asla salaş üstlerle kombinlemeyin. Bu durumda beliniz olduğundan kalın gözükecektir.

Beli ince gösterecek bir aksesuar arıyorsanız hemen kemerlerinize bir göz atın. Özellikle salaş elbiseleri kemerle tamamlayarak belinizi daha ince gösterebilirsiniz.

 


Yüksek bel etekler de beli ince gösteren parçalar arasında yerini alıyor. Yüksek bel etekler belinizi olduğundan daha da ince gösterecek eşsiz parçalardandır.


 

Baseni İnce Gösterecek Seçimler

Geniş basenli kadınlar daima yüksek bel pantolon seçimi yapmalı ve pantolon paçaları da bol olmamalıdır. Çünkü yüksek bel pantolon hem belinizi ince gösterecek hem de kalçalarınızın toparlanmasını sağlayacaktır.


 

Yüksek bel ve vücuda oturan etekler tercihiniz olmalı. Özellikle etek seçerken salaş modellerden uzak durmalısınız. Çünkü salaş etek modelleri baseninizin olduğundan geniş görünmesine yol açar.

 

Renk seçimine de çok dikkat edilmeli. Renkli pantolon ve etekler basenlerin genişliğini ortaya koyar. Eğer büyük basenleriniz varsa koyu renk pantolon ve etekleri renkli bluzlarla kombinlemeniz yerinde olacaktır.

 

Fotoğraflar: Pinterest

0 Yorumlar