Yaz biterken yepyeni bir mevsim bize merhaba diyor: Sonbahar…Sıcacık günlerin yerini daha serin bir hava almaya başlıyor. Hal böyle olunca modadan uzaklaşmadan giysi seçimi yapmaya başlıyoruz. Seçim yaparken moda trendleri hakkında bilgi sahibi olmak önem taşıyor. 2020 Sonbahar moda trendleri şık ve farklı parçalarla daha çekici bir görünüm kazanmaya yardımcı oluyor. Şimdi hep birlikte bu sonbaharda modada bizi neler bekliyor birlikte göz atalım!

1.Crop Blazerlar

Blazer ceketlerin alışılmış görüntüsünü bir kenara bırakın. Bu sonbaharda crop blazerlar sıklıkla karşımıza çıkıyor. Hem klasik hem de modern bir görünüm sunan bu parçaların en önemli özelliği, spor ya da klasik giysilerle kolaylıkla kombin edilebilme ayrıcalığı taşıyor olmaları…

 

2.Balon Kol Bluzlar

Balon kol ya da puf kollu parçalar bu sezonda vitrinlerde ve internet sitelerinde boy göstermeye başladı. Alışılagelmiş bluz modellerinden farklı olan bu parçalar, ofis stilinin bir parçası olabilecekken, sokak modasında da dikkat çekiyor.

 

3.Renkli Deriler

Birkaç sezondur modaya damga vuran deriler de renklendi artık! Moda algısı değişirken renkler elbette ki her bir ürünün ayrı bir hava kazanmasını sağlıyor. Renkli etek ve elbiseler, ayrıca ceketler bu dönemde sıklıkla karşımıza çıkacağa benziyor!

 

4.Baskılı T-Shirtler

Artık baskılı t-shirtler yalnızca kotlarla değil eteklerle de kombin edilebiliyor. Dönemin ilgi çekici ürünleri haline geldiklerini söylemek hiç de yanlış olmuyor. Hazır moda olmuşken baskılı t-shirtlerinizi zıt parçalarla kombin ederek, sıra dışı bir görünüm sağlayabilirsiniz.

 

5.Sakallı İp Crop Hırkalar

Yumuşacık sakallı ipten üretilmiş crop hırkalar, bu sezon diğer modellerden açık ara önde yer alıyor. Mini etekler, kot pantolonlar ya da midi eteklerle oldukça güzel bir görünün sunan bu parçalar kombinlerin kurtarıcısı olmaya aday!

 

6.Puf Etekler

Bazı trendler var ki ilgimizi çekmeyecek detayların yeniden yorumlanmasıyla hayat buluyor. Puf etekler belki de çoğu kişiye marjinal gelebilir. Ancak kalıp ve duruş özellikleriyle moda sahnesine çıkmış durumdalar. Puf etekler bu sezonda dikkat çekici görünümleriyle öne çıkıyor.

 

7.Oversize Montlar

Salaş görünümleriyle oversize montlar 2020 Sonbahar aylarında sıklıkla kullanılacak parçalardan biri haline gelecek. Özellikle oversize kot montlar baskılı ve desenli olarak da karşımıza çıkacak.

 

8.Disco Taytlar

Taytlar, rahatlıkları kadar çekici görüntüleriyle de kadınların gönlünde tayt kurdu demek yanlış olmaz. Neredeyse pantolonların yerini de taytlar aldı. Son dönemde parlak, göz alıcı disco taytları çok moda. Özellikle mavi, bordo, yeşil, lila ve gri renkli disco taytları dikkatlerden kaçmıyor.

 

 Fotoğraflar: Pinterest

 

 

 

 

 

0 Yorumlar