Her dönem moda değiştiği için abiye modelleri de yeni trendlere göre şekilleniyor. Şıklığımızı korumak için modayı takip etmeyi seviyoruz. Bu yılın abiyeleri de model, kalıp ve kumaş detaylarıyla fark yaratıyor. Aslında elbise trendleri içerisinde yer alan akımlar abiye modasına da sirayet etmiş durumda. Merak edenler için 2020 abiye modası bu içerikte detaylarıyla ele alındı. Şimdi birlikte bakalım!

1.Balık abiye modelleri

Bel oyuntusunu ve basenleri öne çıkaran balık abiye modelleri, bu yıl yükselişini sürdürüyor. Balık abiyeler, boyun olduğundan daha uzun görünmesini sağlıyor. Kumaş özelliklerinin de atlas kumaş olduğu görülüyor. Bu abiyelerin üst kısmı v derin yaka ya da kolsuz modeller olarak karşımıza çıkıyor.

 

2.Çiçekli abiyeler

Çiçekli elbiseler cıvıl cıvıl görüntüleriyle çoktan gönlümüzde yer etti. Çiçekli elbise modası abiye modellerine de hakim olmaya başladı. Abiyeler arasında çiçekli modeller ön plana çıkıyor. Bu tarz bir seçimle zarif ve romantik bir görünüm sunmak mümkün oluyor.

 

3.İki Parçalı abiyeler

Özellikle beli açıkta bırakan iki parçalı abiyeler son dönemin en sıra dışı seçimleri arasında yer alıyor. Klasik abiye çizgisinden uzaklaşmak isteyenler için doğru seçim oluyor. Özellikle üst parçalar dantel ya da güpürle zenginleştiriliyor. Etek kısmı ise prenses model olarak karşımıza çıkıyor. Gösterişi ve farklılığı sevenler için en doğru tercihlerden biri!

4. Siyah abiyeler

Bazı renkler çok kullanışlı olmaları kadar her ortama uygun olmaları nedeniyle her zaman tercih ediliyor. Siyah da en çok tercih edilen renklerin başında geliyor. Özellikle bir düğünde ya da bir davette sırıtmıyor ve şık görünmenizi sağlıyor. Hal böyle olunca siyah abiye modelleri, bu yıl da yine seçimler arasında yerini alıyor. Uzun ya da midi modeller arasından bir seçim yapmak size kalmış!

 

5.Mini abiyeler

Özellikle genç kızların gözdesi olan mini abiyeler bu yılın trendleri arasında bulunuyor. Mezuniyet törenlerinin vazgeçilmezi haline gelmiş seçimler olarak dikkati çekiyor. Eteği volanlı parçalar, adeta bir peri gibi görünmenizi sağlıyor. Ayrıca askılı ve dar etekli mini abiye modelleri de göz kamaştırıyor. Kısacası bu yıl abiyeler pek bir dikkat çekici. Sizin seçiminiz hangi abiye modelinden yana olurdu? Yorumlarınızı bekliyorum.

 

Fotoğraflar: Pinterest

0 Yorumlar