Yaz sımsıcak bir şekilde geçerken, canlı renkler daha da bir tercih edilir oldu. Yaz ayları oje modası genellikle sıcak renklerle şekilleniyor. Aslında eskiden hiç tercih edilmeyen renkler şimdi çok moda. Tırnaklar adeta suluboya paleti gibi oldu. Bence çok da iyi oldu. Sıkıcı olmaktan uzaklaştık. Yaz aylarında kullanmaktan çok hoşlandığım 4 farklı oje rengini bugün size takdim etmek istiyorum. Flormar Full Color oje serisi içerisinde en çok tercih ettiğim 4 ojeyi sizlerle paylaşıyorum. 

En çok sevdiğim renk olan pembe bu yaz da favorim olmaya devam ediyor. Flormar Full Color oje serisinde yer alan FC34 Wrap Your Beloved o kadar tatlı bir pembe ki, kullanmaktan vazgeçemez oldum. Renk tonu oldukça belirgin ancak göz tırmalayıcı değil. Oje kolaylıkla uygulanabiliyor ancak iki kat sürülmesi halinde renk tonu daha belirgin bir hal alıyor. O nedenle, tırnağıma iki kat sürdüm.


Hemen her dönemde oje modası değişkenlik gösterse de fark yaratmak isteyenler için mor renk oje tercih edilir oluyor. Flormar Full Color FC15 Awaken Your Senses, benim bu serideki en favori ikinci ojem oldu. Mor renkteki bu oje, tam da yaz ayları için ideal bir seçim olarak gözüküyor. Renk tonu çok yoğun olduğu için ojeyi sildikten sonra tırnaklarımda iz bırakıp bırakmayacağını merak etmiştim. Ancak asetonla sildiğimde, tırnaklarımda kalıntı kalmadı bu özelliğini çok sevdim. 


Nude ojeler birkaç dönemdir hayatımızda ve oldukça yoğun ilgi görüyor. Belli belirsiz oluşu kadar tırnakların temiz bir görünüm sunmasını sağlaması nedeniyle oje çeşitleri arasında öne çıkıyor. Flormar Full Color FC04 Rose Hold gül kurusu renk tonuna sahip. Tırnakta çok fazla belli olmaması nedeniyle ilk bakışta ojesiz tırnak görüntüsü eriyor. Ancak dikkatli bakıldığında çok hoş bir renk olduğu görülüyor. Bu ürünü tırnaktan çıkarmak kolay ancak belli belirsiz görüntüsü olduğu için tırnakta kalıntısı kalıyor ve geç fark ediliyor. Ben bu ojeyi sildiğim zaman, daima iki kez asetonlu pamukla silme işlemi yapıyorum. 


Son olarak serideki dördüncü favorimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Flormar Full Color FC07 Pebbles on the Beach, kahvenin farklı bir tonunu yansıtması nedeniyle ilgimi çekti. Aslında oje seçerken kahve tonlarından genellikle uzak durmak istemişimdir. Ancak tamamen merak ettiğim için aldığım bu renk tonunu çok sevdim. Ara bir renk ama tırnakta duruşunu sevdim. Çevremden, ojenin markası ve rengi hakkında pek çok soru da aldım. Uygulama esnasında iki kat sürülmesi halinde daha uzun süre kalıcılık sağlıyor. İlk denememde tek kat olarak uygulamıştım, kolaylıkla tırnaklarımı kapatmıştı ancak kalıcılığı daha az olmuştu. Flormar Full Color serisindeki dört farklı favorimi sizlerle paylaşmış oldum. Umarım ki sizin de farklı görüşleriniz ya da favori renkleriniz vardır. Benimle paylaşmanız beni mutlu eder. Farklı bir blog içeriğinde görüşmek üzere!

0 Yorumlar