Kadınlar için ofiste, günlük hayatta ya da özel bir davette şık görünmek büyük önem taşır. Bazı parçalar vardır ki hem kullanışlı hem de şık görünüm sunma özelliğine sahiptir. Tek parça ile şık olmak isteyenler için güzel bir alternatif de kadın tulum modelleridir. Farklı kumaş ya da modellerde olsalar da bayan tulum modelleri bu dönemde oldukça dikkat çekiyor. Birbirinden şık tulum modeli seçeneklerini sizlerle paylaşacağım bu yazı, pratik kombin fikirleri arayanların ilgisini çekecektir diye düşünüyorum.

Çiçek desenleri hanımların kalbini fethetmiş durumda. Çiçek desenli tulum modelleri alışverişte veya bir gezide, kısacası günlük hayatta tercih edilebiliyor. Tulum tercih ederken, kişinin vücut yapısına göre bir model seçmesi de önem taşıyor. Uzun boylu hanımlar için geniş paçalı tulum modelleri doğru bir seçim oluyor. Ancak minyon bir bayansanız, slim tarzda ve bilek boyda biten tulum giymek daha doğru bir alternatif oluyor. 


Artık, cıvıl cıvıl kumaşlar hepimizin içini açıyor. Son yıllarda sarı renk pek bir revaçta. Puantiye ise her dönemde sempati toplamaya ve giyim ürünlerinde kullanılmaya devam ediyor. Sarı renkli puantiyeli kadın tulum modelleri sokak modasında karşımıza çıkmaya devam ediyor. 


Ofise giderken de tulum giymek ve şıklıktan ödün vermemek mümkün. Özellikle iş toplantıları ve kurumsal ortama uyum sağlama çabası nedeniyle iş hayatında siyah renk öne çıkıyor. Bu nedenle tulum modası içerisinde siyah renkli parçalar ayrı bir yere sahipler. Siyah bir tulum çalışan kadınlar için güzel bir alternatif. Aslında siyah tulum modelleri yalnızca ofiste değil her ortamda sırıtmayan parçalar olarak tanımlanabilir. Bu nedenle hanımların dolaplarında bulunması gereken kurtarıcı parçalardan biri olma özelliği taşıyor. 


Özel bir davete katılırken de hepimizin aklında soru işaretleri oluşur. Ne giysem? kararsızlığını yoğun olarak yaşarız. Bu aşamada moda olan parçalara odaklanırız. Tulum modelleri hem son dönemde trend haline gelmeleri hem de şık görüntüsü nedeniyle öne çıkmakta. Özellikle geniş omuzlu kadınlar için askılı ya da omuzları açıkta bırakan tulum modellerinin doğru seçim olacağını belirtmek istiyorum. Özel bir davete katılırken tulumun altına ince topuklu giymeniz hemen o atmosfer için uygun bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır. 


Pratik giyinmeyi seven ve şıklığından ödün vermek istemeyenler için farklı tulum modelleri mevcut. Ben de günlük hayatta ve ofiste sıklıkla tercih ediyorum. Sizler tulum modasını nasıl buluyorsunuz?

Fotoğraflar: Pinterest

0 Yorumlar