Yaz aylarının gelmesiyle birlikte yüz yıkama köpükleri daha da bir dikkatimi çeker oldu. Güneşin yıpratıcı etkisi nedeniyle cilt bakımı ürünlerine olan merakım iyice arttı. Ayrıca sabah kalktığımda yüzümde yağlılık hissi oluşması, yüz yıkama ürünü aramama neden oldu diyebilirim. Ben de Nivea lotus çiçeği özlü canlandırıcı yüz yıkama köpüğünü denedim ve fikirlerimi sizlerle paylaşmak istedim. Ürün nasıldır? Özellikleri ve içeriği nedir? Tüm soruların yanıtları bu yazıda!

Öncelikle ürünü ilk elime aldığımda nedense jel kıvamında olduğunu düşünmüştüm ama yanılmışım. Ürünü elime sıktığımda yumoş yumoş köpüklerle karşılaştım. Kısacası ürünü köpürtmenize gerek kalmıyor, zaten ürün köpük halinde. Tüm yüzüme yaydığım köpüğü yumuşak ve dairesel hareketlerle cildime uyguladım. Ardından suyla duruladım. Özellikle sabahları cildimi arındırmaya ihtiyacım oluyor ve bu ürün talebe cevap verir nitelikte. Saf su ve lotus çiçeğiyle hayat bulan bu yüz yıkama köpüğü cildimi derinlemesine temizledi hissi verdi. Doğadaki en temiz çiçek olarak tanımlanan lotus çiçeği ile farklı bir özellik kazanan bu ürün, cilt bakımı rutinimde yerini aldı diyebilirim.


Nivea lotus çiçeği özlü canlandırıcı yüz yıkama köpüğünün kokusunu da çok beğendim. Hafif ve ferah bir kokusu var. Mavi şişesiyle de zaten ferahlık hissi uyandırıyor. Normal ciltler için geliştirilmiş formülü ile yalnızca yüze değil boyun ve dekolte bölgesi kullanımına da uygun olduğu belirtiliyor. Canlandırıcı özelliği nedeniyle düzenli olarak kullanımı halinde cildimin nefes alacağını düşünüyorum. Kuru ve kırışıklık oluşumuna meyilli bir cildim olduğu için bu yüz yıkama köpüğünün kullanırken tereddüt duymuştum. Ancak ürün içerisindeki nemlendirici özütler sayesinde, cildimde kuruluk oluşmadan arınma sağlandı diyebilirim. Ürün kullanımı için sabah ve akşam kullanılması uygun olduğu belirtilmiş ancak çok kuru bir cilde sahipseniz günde bir kez uygulamanın yeterli olacağı görüşündeyim diyebilirim.


Ürünün fiyatını da merak ediyor olabilirsiniz. Ben ürünü bir web sitesi üzerinden aldım ve fiyatı da 17,30 TL şeklindeydi. Birkaç siparişim daha olduğu için kargo ücreti ödemedim. Ama ürünü yalnızca internette değil güzellik ürünü satan dükkanlarda da bulabilirsiniz. Siz de Nivea lotus çiçeği özlü canlandırıcı yüz yıkama köpüğünü kullandıysanız yorumlarınızı benimle paylaşmanızdan mutluluk duyacağım!

0 Yorumlar