Yaz ayları geldiğinde mis gibi kokmak hepimizin en çok istediği şeylerden biri. Güneş ve sıcak havanın etkisiyle ciltte oluşan ter nedeniyle kötü kokmak gibi sorunlar ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle hemen hepimiz yazın sık sık duş alıyoruz. Ben de duş jeli ararken yoğun kokusu olan hem de cildimi nemlendirecek bir ürün arayışına girdim. Le Petit Marseillais Akdeniz Çileği duş jeli, güzel kokusu ve hoş yapısı ile beğendiğim ürünlerden biri oldu. Bu duş jelinin özellikleri hakkında deneyimlerimi sizlerle paylaşmak isterim. 


Öncelikle çok yoğun bir kokusu var ve hatta çilek reçelini andırıyor. Banyodan çıktıktan sonra cildimde misler gibi çilek kokusu vardı. Kokusunun kalıcı olması hoşuma gitti. Le Petit Marseillais Akdeniz Çileği banyo ve duş jeli yoğun bir kokuya sahip ve tam da bence yaz aylarında kullanılacak bir ürün. Ancak duş alırken yoğun ve şekerli kokular kullanmayı sevmiyorsanız, daha soft kokuya sahip başka bir duş jelini tercih etmeniz yararlı olabilir. Banyo lifine uygun miktarda sıkıldığında güzelce köpürüyor ve keyifli bir banyo deneyimi yaşatıyor. 


Ürünün biraz da içeriği ve cilt bakımı açısından etkilerine göz atmak isterim. Yaz başında toplanan Akdeniz çileği ile hayat bulan bu duş jeli, cildi nemlendirme ve tazeleme özelliği taşıyor. Cilt ile uyumlu PH seviyesine sahip ve dermatolojik olarak test edilmiş. Ayrıca bitkisel kaynaklı nemlendirici ile içeriğinin oluşturulması dikkatimi çekti. Açıldıktan sonra 12 ay içerisinde tüketilmesi  gerektiği belirtiliyor. Aslında çoğu kozmetik malzemesi ve duş jellerinin kullanım süresi zaten bu şekilde. Ben deneme yapmak için 250 ml olan boyutu tercih ettim ama şanslıyım ki aldığım yerde kampanya vardı; bir alana bir bedava kampanyasından yararlandım :)

Kısacası üründen genel anlamda memnun kaldım. Belki de çileği çok sevdiğim için tercih ettim ama kokusu ve içeriği hoşuma gitti. Eğer ki siz de bu ürünle ilgili fikirlere sahipseniz benimle paylaşmanızı bekliyorum.

0 Yorumlar