Güneşin faydaları kadar zararlarının bulunduğu hepimizin malumudur. Özellikle yaz aylarında güneşle olan mesafeyi iyi ayarlamak gerekiyor. Yaz güneşine karşı, ekstra cilt bakımı önlemleri alınması gerekiyor. Yüzümüz daha narin bir yapıda olduğu için yalnızca yüz için geliştirilmiş güneş kremleri kullanmak gerekiyor. Bu yazıda, yalnızca yüz için geliştirilmiş olan Innova Sun Anti-Wrinkle yüz kremi hakkında incelemelerimi sizlerle paylaşacağım. Beyaz tenli olduğum için yaz aylarında özellikle yüzümde lekeler ya da kızarıklıklar oluşuyor. Bu ürün düzenli olarak sürmeye başladığım bir güneş kremi olmaya başladı. 50 koruma faktörlü oluşu ve UV ışınlarının negatif etkisini en aza indirme iddiası dikkatimi çekti. Ürünün en yadırgadığım özelliği kokusuz oluşuydu. Genellikle güneş koruyucu kremlerinin o tatlı kokusu hepimizi cezbeder. Bu yüz kremi kokusuz olduğu için biraz şaşırdım diyebilirim.


Ürürün cildimde yarattığı etkiyi gözlemlerimle sizlerle paylaşacağım. Genel olarak, yaz güneşinin yol açtığı kırışık oluşumunu azaltıcı etkisi olduğunu gördüm. Kremin yapısına da değinmek istiyorum. Biraz yoğun bir yapısı var ve akışkan bir ürün. Yüzüme sürdüğümde yağlı bir his uyandıracağını düşünmüştüm ancak kolay emilmesi gibi bir özelliği var. Çünkü kremi sürüp sokağa çıktığımda yüzümde parlaklık oluşmasını istemiyorum. Bu açıdan beni mutlu etti.


Innova Sun Anti-Wrinkle yüz kremi 50 ml boyutunda ve mavi bir ambalaja sahip. Ambalajı incelediğimde ürün içerikleri ve faydaları sıralanmış. İçeriğindeki güçlü antioksidan E vitamini sayesinde güneşin negatif etkilerini minimuma indirdiği belirtiliyor. Yine içerikte yer alan buğday kepeği ile kolajen üretiminin sağlanmasına destek olduğu aktarılmış. Özellikle güneş ışınları ile oluşması muhtemel kırışıklıkların önüne geçeceği de eklenenler arasında. Her zamanki gibi çoğu ürünü olduğu gibi bu güneş kremini de internet üzerinde sipariş ettim ve 47,40 TL ödedim. Ama tabi farklı mecralarda daha farklı bir fiyatı olabilir.

Yazımı kısaca toparlamak istiyorum ve yalnızca yüz için geliştirilmiş güneş kremlerinin cilt bakımı açısından önemini birkaç maddede belirtmek istiyorum:

  • Yüzümüz daha narin olduğu için kırışıklık oluşumuna meyillidir. Bu nedenle yalnızca güneşlenirken değil sokağa çıkarken dahi yüz için özel geliştirilmiş güneş kremi kullanarak, kırışıklık oluşumunu önleyebilirsiniz.
  • Zararlı UV ışınlarının etkisi en aza indirilmiş olur.
  • Yüzde oluşan kızarıklık ve kabarıklık gibi sorunların önüne geçilmesi sağlanır.

Siz yüz için geliştirilmiş güneş kremleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirleriniz benim için çok değerli, paylaşmanızdan mutlu olacağım :)

0 Yorumlar