Günümüzde rahatlık her geçen gün daha da çok önem kazanıyor. Ofiste, evde ya da arkadaşlarla yapılacak bir aktivitede rahat olmak herkesin tercihi haline gelmiş durumda. Bu nedenle çoğumuz spor giyim tarzı ile hem rahat hem de şık olmaya çalışıyoruz. Gelin hep birlikte spor giyim tarzının öne çıkan özelliklerini inceleyelim.

Bu tarzı en iyi temsil eden parçaların başında kot ürünler gelmekle birlikte; kot pantolon başı çekiyor demek hiç de yanlış olmaz. Uzun yıllardır hiç modası geçmeyen kot pantolonlar, sadece günlük yaşamda değil ofiste giyilecek ürünler arasında yerini almış durumda. Şu an sıklıkla karşımıza slim veya mom jeanler çıkıyor. Hemen hepimizin dolabında yerini almış bu parça ile kombin yapmak da hiç zor olmuyor.


Jean fırtınası senelerdir eserken, montlar ve ceketler de bu akımdan nasibini alıyor. Özellikle kot montlar farklı renk seçenekleriyle karşımıza çıkıyor ve kombinlerin tamamlayıcısı oluyor. Benim çok sevdiğim parçalardan birisi olan kot gömlekler de son dönemlerde öne çıkmış durumda. Spor kesimlerin dışında fırfır detaylarıyla zenginleştirilmiş kot gömleklerle hem sportif hem de farklı görünmek mümkün oluyor.Bu tarz ele alındığında başı çeken parçaların arasında bir diğer ürün de spor ayakkabılar oluyor. Spor ayakkabı kombinleri, sadece pantolon ile değil etekler ve elbiselerle de gerçekleştiriliyor. Beyaz spor ayakkabılar kadar multi renkte spor ayakkabılar da ilgi çekiyor. Spor giyim tarzını en güzel şekilde yansıtan birkaç ayakkabı kombinini de sizlerle paylaşıyorum. Ne giysem? kararsızlığı yaşayanlar için güzel alternatifler olarak örnek alabilirsiniz. Elbise ve etekler kadınların her daim vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Özellikle hafta sonunda ya da günlük yaşamda modadan kopmamak ve spor şıklık elde etmek çoğu kadının tercihi oluyor. Penye elbiseler, spor giyim tarzını en güzel şekilde yansıtan modeller olmaya devam ediyor. 


Son dönemlerde yeniden moda olan şortlar da spor giyim tarzını en güzel şekilde yansıtıyor. Özellikle mini kot şortlar, yaz aylarında sıklıkla tercih ediliyor. Sıcak yaz günleri için ideal seçimler olan keten şortlar da dikkati çekiyor ve bu tarzı en güzel şekilde öne çıkarıyor. Spor giyim tarzını ele aldığım bu yazıda, aksesuarlara da değinemeden edemeyeceğim. Sırt çantaları kullanışlı ve şık parçalar olarak dikkatleri çekiyor. Sırt çantası kullanımı o kadar yaygınlaştı ki farklı renk ve modellerdeki parçalar arasından seçim yapmak adeta zorlaşır hale geldi.


Birçok kadının kullanmayı çok sevdiği spor şapkalar da şıklık tamamlayıcı unsurlar oluyor. Beyaz, pembe, sarı ya da mavi…Birçok farklı renk seçeneği bulunuyor ve bu tarzın simgesi haline gelmeye devam ediyor. Dönemin moda renkleriyle hayat bulan spor şapkalarla dikkatleri üzerinize çekmek hiç de zor olmuyor.


Fotoğraflar: Pinterest

0 Yorumlar