Günümüzde hijyen daha da bir önem kazandı. Korona Covid 19 virüs tehdidi nedeniyle ekstra hijyen önlemleri almak gerekmekte. Ben de daima yanımda bulundurduğum bir üründen bahsetmek istedim. Dermokil hijyenik el temizleme jeli içeriği ve boyutu nedeniyle devamlı yanımda olmaya başladı. Kullanmış olduğum bu hijyenik el temizleme jeli hakkında görüşlerimi, hijyene önem verenlerin dikkatine sunuyorum.


Öncelikle ürün alkol bazlı olduğu için derinlemesine temizlik sağlıyor. El temizleme jellerinin en sevmediğim yönü biraz keskin ve yapıştırıcıya benzeyen kokuya sahip olmaları. Ancak Dermokil hijyenik el temizleme jeli hafif bir kokuya sahip ve rahatsız etmiyor. Ürün 75 ml olduğu için rahatlıkla çantada taşınabiliyor.İçeriğinde yer alan aloe vera ve gliserin özütleri sayesinde, elleri yıpratmadan hijyen sağlıyor. Ayrıca kil mineralleri sayesinde elleri beslemekte. Bu sayede cilt bakımı da gerçekleşmiş oluyor. Ürünü istediğiniz sıklıkla kullanabiliyorsunuz. Su ve sabun gerekmeden el temizliği mümkün oluyor. Yapmanız gereken tek şey ürünü elinize hafifçe sıkmak ve ovalayarak tüm elinize yaymak. Bu sayede temizlik gerçekleşmiş oluyor. Ürünü ben 9,75 TL’ye aldım ancak internet üzerinden sipariş oluşturmuştum. Siz de farklı bir dükkandan ya da internet sitesi üzerinden satın alabilirsiniz.

El temizleme jeli kullanımının faydalarını da sizlere birkaç maddede sıralamak istiyorum:

  • Özellikle yoğun iş temposunda el hijyeni önem taşıyor. İşyerinde belirli aralıklarla el temizleme jeli kullanabilirsiniz. Böylelikle sık sık lavaboya gitmenize gerek kalmıyor. Bu sayede zaman kazanmış oluyorsunuz.
  • Özellikle toplu taşıma araçları, virüslerin en yaygın olduğu alanlar. Toplu taşıma aracından indiğinizde su ve sabuna gerek kalmadan el temizleme jeli sayesinde hijyen sağlayabilirsiniz.
  • Alışveriş yaparken para ya da kredi kartlarıyla haşır neşir oluyoruz. Alışverişten sonra kullanabileceğiniz bu ürün ile yine hijyen sizinle!

0 Yorumlar