Yaz mevsimi geldiğinde doğa kadar gardroplarımız da şenleniyor. Cıvıl cıvıl çiçek desenleri, elbise modellerine hakim olmuş durumda. Bu sene, farklı model ve renklerde çiçekli elbise modelleri karşımıza çıkarken, seçim yapmak da giderek zorlaşıyor. Son dönemde moda olan çiçekli elbiseler içimizi açarken, doğru model ve renk tercihini yapmak da istiyoruz pek tabi ki. Çiçekli elbiseleri tercih ederken; model ve renk seçenekleri kadar, vücut tipimize uygunluğunu da baz almak gerekiyor. Şimdi hep birlikte çiçekli elbise seçimi vücut tipine göre yapılırsa nasıl bir görünüm kazanılıyor? sorusuna birlikte cevap arayalım!

Öncelikle minyon biriyseniz, kısa etekli çiçekli elbiselerin tam da size göre olduğunu söylemek mümkün. Özellikle askılı ve diz üstü çiçekli elbiseler sizi olduğunuzdan daha geniş omuzlu göstereceği gibi daha fit bir görünüm sunmanızı sağlayacaktır. 


Eğer kare vücut yapısına sahipseniz, yani bedeninizin belden yukarısı genişse yine kısa boyda bir çiçekli elbise seçimi yapmanız doğru olacaktır. Ayrıca kalın bir bele sahip olduğunuz için belden oturmalı elbiseler yerine daha düz hatlara sahip bir model seçmeniz yerinde olacaktır. Komple çiçekli desenler yerine bölgesel olarak çiçek deseniyle detaylandırılmış bir elbise de olduğunuzdan daha zayıf görünmenize yardımcı olacaktır.


Armut tipi vücut yapısına sahip hanımların da belden oturan elbise modelleri arasından seçim yapmaları ideal olacaktır. Armut tipi vücut, ince bir bel, ufak göğüsler ve geniş basenler olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle belin inceliğini vurgulayan modellere yönelmekte fayda var. 


Kum saati vücut tipine sahip hanımlarsa genellikle manken gibi dediğimiz vücuda sahiptirler ve şanslıdırlar. Geniş omuzlar, büyük göğüsler, ince bel ve orantılı kalçaya sahiptirler. Bu vücut tipine hemen her tür çiçekli elbise tercih edilebilir. Kısa, uzun ya da midi çiçekli elbiseler arasından seçim yapmak tamamen size kalmış! 


Çiçekli elbiseleri ve vücut tipine göre seçimleri ele almışken, cilt tonuna göre renk alternatiflerine de değinmek istiyorum. Esmer, buğday ya da beyaz tenli hanımların renk tercihleri doğal olarak farklılaşabiliyor. Eğer esmer tenliyseniz; beyaz, pudra, siyah ya da bej tonları tam da size göre. Buğday tenli hanımlar ise daha canlı görünüm kazandıran kırmızı, ekru ya da yeşil tonlara yönelebilirler. Beyaz tenli hanımlar, renk skalası içerisinden seçim yaparken daha fazla seçeneğe sahip olsalar da onlar için ideal tonlar pembe, mavi ya da sarı olarak öne çıkıyor.

Bu yazın modası çiçekli elbiseleri ben çok sevdim. Dolabımda birkaç adet mevcut :) Sizler nasıl buluyorsunuz? Fikir ve yorumlarınızı paylaşmanızdan mutluluk duyacağım. Sevgiyle kalın !

Fotoğraflar: Pinterest

0 Yorumlar