Bugün blogda yaklaşık bir yıldır kullandığım ve son derece memnun kaldığım bir cilt bakımı ürününü ele alacağım. Cerave Nemlendirici Temizleyici Jel normal ve kuruya dönük ciltler için geliştirilmiş içeriği ile son derece başarılı bulduğum bir dermokozmetik ürünü. Ben cildimde bazı hassasiyetler yaşadığım bir dönemde eczacımın önerisiyle Cerave ile tanıştım. Benim cildimde yarattığı etkileri sizinle paylaşmak istedim.

Cerave Nemlendirici ve Temizleyici Jel

Öncelikle Cerave’nin formülünde yer alan hyalüronik asit, cildin doğal nem dengesini korumaya yardımcı oluyor. Cilt için önem taşıyan 3 temel seramid sayesinde nemlendirici ve temizleyici etki sunuyor. Nemlendirici jel önerisi arayışındayken tanıştığım bu ürün, hem yüz hem de vücut için geliştirilmiş. Ben henüz yüzüm için kullanmadım. Ancak boyun ve omuz bölgem için bir yıldır kullanıyorum. Özellikle yaz mevsiminde cildimde kızarıklık ve akne problemi oluşuyor. Bu konuda eczacıma danıştığımda bana sunduğu bu ürün ile kısa sürede cildimde yaşanan olumsuz reaksiyonlar sona erdi.

 

Ürün parfüm içermediği için kokusuz ve beyaz görünümlü bir jel kıvamında. Ürünün belki de en önemli olumsuz özelliği fiyatının biraz yüksek olması. Ancak 473 ml olması yani neredeyse yarım litre büyüklükte olması nedeniyle, yaklaşık bir yıl gibi uzun bir sürede tüketiliyor. Bu nedenle aslında ilk başta fiyatı pahalı gibi gözükse de uzun süre kullanılacak bir temizleyici jel olduğu için fiyat normalleşiyor.

 

Cerave nemlendirici ve temizleyici jel hakkında internette küçük bir araştırma da yaptım. Özellikle kullanıcıların yaptığı yorumları inceledim. Genellikle memnun kaldıklarını belirtmişler ve yüz için kullandıklarında da olumlu sonuçlar aldıklarını vurgulamışlar. Ben yüzüme hiç uygulamadım ancak yüzüme de uygulamaya karar verdim. Sonrasında hatta bu yazıyı güncellemeyi ve yüzde bıraktığı etkileri de paylaşmayı düşünüyorum. Sizler de bu jelle ilgili görüşlere sahipseniz görüşlerinizi beklemekteyim. Sevgiyle kalın!

0 Yorumlar