Arko denilince aklıma genellikle çocukluğum geliyor. Annemin kullanmaktan vazgeçemediği kremin markası arko olunca, bu ürünleri görünce çocukluğumu düşünmem gayet normal hale geliyor. Bazen alışkanlık bazen de merak ile bir markayı tercih eder hale geliyoruz. Ben de tatile gitmeden önce alıştığım bu markanın ürününü tercih etmeye karar verdim ve Arko Nem sun care koruyucu güneş spreyi aldım.Beyaz tenli olduğum için yüksek koruma faktörlü bir ürün almaya karar verdim. Güneşlenmeyi çok fazla sevdiğim söylenemez. Ayrıca cildim güneşe maruz kaldığında alerjik reaksiyon gösterebiliyor. Bu nedenle 30 spf-gkf faktörlü olan ürünü tercih ettim. Böylelikle hem cildimi korumak hem de güvenli bir şekilde güneşe çıkmayı istedim.

Özellikle ürünü kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar var. Ben kullanım önerilerini dikkate alarak güneşe çıkmadan 30 dakika önce tüm vücuduma sürdüm. Uygulaması kolay bir ürün ancak cilde iyice yedirmek gerektiğini fark ettim. Cildinize temas ettikten sonra iyice ovalamazsanız, deride beyaz bir kalıntı bırakıyor ve özellikle denizden çıktıktan sonra krem belirgin hale geliyor. Cilt sağlığı açısından kullanımı önem taşıyan güneş kremleri denizden çıkıldığında da sürülmesi gereken ürünlerden. Ben de denizden çıktığımda ilk iş olarak ürünü cildime tekrar sürdüm. Güneş yanığı oluşmaması için unutulmaması gereken bir konu bu. Özellikle hassas cilde sahip olanlar ve beyaz tenli kişiler, güneş kremi kullanımını sıklaştırmalı. Her denizden çıkıldığında ürünü tazelemek, cilt sağlığı açısından önem taşıyor.

Güneşlenmeyi sevenler için güneş kremi kullanımı önerilerim de olacak. Eğer cilt yanığı sorunu yaşamadan güneşlenmek istiyorsanız, bu ürünü 15 dakika aralıklarla cildinize uygulayabilirsiniz. Böylelikle cildiniz nemlenirken, ürün içeriğindeki UVA/UVB filtre sistemiyle güneşin zararlı etkilerine maruz kalmamış olacaksınız. Güneşlenmeyi sevenlerin bu noktalara dikkat etmesi nacizane önerim oluyor.Son olarak belirtmek istediğim bir diğer konu ise her ne kadar güneşlenmekten vazgeçemeyen biri de olsanız uzun süre güneşlenmenin cilde olası zararlarıdır. Öncelikli olarak 12:00 ile 16:00 saatleri arasında güneşlenmek oldukça sakıncalı. Güneşe karşı koruyucu etki sunan ürünler kullanıyor olsanız bile bu saatler arasında güneşlenmek oldukça zararlı. Kısacası güneş kremi seçimi kadar güneşlendiğiniz saat de cilt sağlığı açısından büyük önem taşıyor. Hemen hepimizin ufak ya da uzun da olsa yaz aylarında denizle buluştuğu aşikar. Siz de bu ürün ve tavsiyelerle daha güzel bir yaz mevsimi geçirebilirsiniz. Sizin güneşten korunmak için farklı önerileriniz ya da bu yazıyla ilgili fikirleriniz varsa yorumlarınızı merakla bekliyorum. Sevgiyle kalın J

0 Yorumlar